PARAFIA

RZYMSKO - KATOLICKA

pw. Matki Kościoła

 

Taunton

Weston-Super-Mare

Bridgwater

Yeovil

 

Polish Catolic Mission in England and Wales (Parish Mother of the Church in Taunton, Weston-Super-Mare, Bridgwater and Yeovil)

Registered Charity Number 1119423 


 

Weston Super Mare
Saint Joseph's Church Camp Road ​BS23 2EN
Bridgwater
Saint Joseph's Church 9 Binford Place ​TA6 3NJ
Taunton
​St George's Church ​Billet Street TA1 3NN
Yeovil
The Holy Ghost Church 73 Higher Kingston BA21 4AR

Ostatnia aktualizacja - 04.07.2020 

Biuletyn z dnia 04.07.2020 jest do pobrania tutaj

Zapraszam wszystkich na Niedzielną Eucharystię - jestem przekonany że wszyscy się w kościołach zmieścimy ponieważ np. jeśli w kościele w Taunton może być 50 osób - to znaczy 50 rodzin. Osoba liczy się jako jedna tylko wtedy gdy przyjdzie ktoś sam do kościoła - jeśli idzie razem 4 osobowa rodzina to liczy się jak jedna osoba - więc w kościele w Taunton może być np. 50 rodzin :) W kościele w Weston super Mare w Corpus Christi może być dokładnie 74 pojedyncze osoby - lub 74 rodziny - zapraszam

Na Msze św. przychodzimy z założonymi na twarz maskami zakrywającymi usta i nos. Jeśli ktoś chce kupić maski - jeden z naszych Parafian zajmuje się dystrybucją min. masek dlatego podaję namiary do niego: 07414792223, lub można sprawdzić pod pod linkiem: https://www.ebay.co.uk/itm/Breathable-Cotton-Virus-Protection-Face-Mask-Mouth-Dust-Cover-Black-Mask-Lot/184287732992?hash=item2ae867a500:g:iWQAAOSww41etw37

 

    Po Mszach św. będzie spotkanie Rodziców Dzieci 1 Komunijnych. Niestety z wyjątkiem Weston - bo nie mam możliwości czasowych. Kancelaria Parafialna w Weston też będzie czynna tylko w tygodniu - po każdej Mszy św. czy rano czy wieczorem. Rodziców Dzieci 1 Komunijnych zapraszam na spotkanie w środę 8 Czerwca po Mszy św. (o 19 Eucharystia o 19.45 spotkanie w sprawie terminu 1 Komunii).

Na spotkaniu ustalono że 1Komunia w Bridgwater będzie w sobotę 19.09.2020 o godz. 14.00

BARDZO WAŻNE - proszę przychodzić w maskach na Eucharystię - każdy kto chce wejść do kościoła musi mieć założoną maskę na ustach i nosie. Niestety nie będziemy też mogli śpiewać i używać publicznych modlitewników - w Bridgwater, i Yeovil - proszę nie wyciągać książeczek z naszej szafki. Potrzebuję też woluntariuszy, którzy by stali przy wejściu do kościołów i liczyli ludzi z racji że jest ograniczona ilość miejsc w kościołach. Do Komunii św. będziemy musieli też iść w określonym porządku zachowując dystans (minimum 1 metr od każdej osoby) i jednokierunkowy ruch. O tym jak iść powiem na Eucharystii w danym kościele przed Komunią. Ministranci - napisane jest w wytycznych że w zakrystii mogą znajdować się tylko niezbędne osoby - dlatego zaraz po przebraniu się zapraszam ministrantów aby usiedli przy ołtarzu zachowując minimum 1 metr odległości od siebie. Nie powinniśmy podawać sobie ręki, nawet na znak pokoju.

Po każdej Mszy św. będziemy musieli wytrzeć wszystkie ławki i klamki - zdezynfekować kościół - dlatego potrzebuję woluntariuszy z rękawiczkami jednorazowymi do tej czynności. Ksiądz Bernard - Proboszcz Angielskiej Parafii w  Taunton już zapewnił mnie że jego ludzie po Mszy św. to uczynią i przygotują kościół dla nas - prosił, abyśmy tak samo uczynili po naszej Eucharystii. Te same zasady obowiązują w każdej miejscowości - w każdym kościele

Sakrament Pokuty - nie ma nikt grzechu zaniedbania Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym - Wszyscy otrzymaliśmy dyspensę od tego Przykazania Kościelnego i od udziału w Eucharystii od 22 Lutego 2020 Roku. Dlatego nie trzeba się z tego spowiadać. Sakrament Pokuty będę sprawował pod kościołem w pobliżu głównego wejścia - ponieważ jeśli w  konfesjonale to musiałbym za każdym penitentem dezynfekować konfesjonał. 

 

 Spotkanie w Rodzicami dzieci 1 Komunijnych będzie w sobotę 4.07.2020 w Bridgwater po Eucharystii i w niedzielę w Taunton i w Yeovil po Eucharystiach.  W środę 8.07.2020 w Weston super Mare po Eucharystii. Będziemy ustalać termin 1 Komunii (P.S. - wiem że o tym napisałem wyżej - ale powtórzyłem, żeby nikt nie mówił że nie wiedział :))

 

  Oaza dla dzieci przez Aplikację Zoom - Pani Magdalena napisała: "Kochani chciałabym Was poinformować że Oaza przez komunikator Zoom na czas wakacji została zawieszona i we wrześniu zostanie to zrewidowane czy dalej takie spotkania beda się odbywały. Dziękuję za to że byliście, że mogłam niektórych z Was poznać i mogliśmy razem śpiewać, wycinać i nawet ćwiczyć na chwałę Pana Boga. Życzę Wam spokojnego czasu wakacji z Panem Bogiem. Serdecznie Was pozdrawiam - Magdalena"

Wiele osób jednak pyta: czy i jak można złożyć ofiarę księdzu za intencję Mszy św.? Po wielu już dniach i zapytaniach ułatwiam sprawę aczkolwiek nadal pozostawiam tę kwestię do Waszego wyboru. Jak chcecie osobiście - to będzie można, gdy będziemy mogli spotykać się w kościołach. Jeśli ktoś chce złożyć ofiarę przelewem to pod tekstem jest mój osobisty numer konta. 

Ofiary za Intencje Mszalne można złożyć wysyłając ofiarę przelewem na konto: ACCOUNT NUMBER:34494460, SORT CODE: 30-94-57 Za wszystkie ofiary bardzo dziękuję - ks. Wiesław Garbacz

 

Jeśli ktoś chce złożyć ofiarę na tzw. tacę, na utrzymanie naszej Parafii - wynajmu tego co używamy obecnie - tu jest numer Konta Parafialnego: PCM TAUNTON, SORT CODE: 30-94-57, ACCOUNT NUMBER 02036610

 Składam bardzo serdecznie wielkie Bóg Zapłać osobom, rodzinom, które składają ofiarę na Tacę za pomocą przelewu bankowego, oraz ofiary za intencje Mszalne. Jak wrócę na plebanię z urlopu, zrobię podsumowanie i zamieszczę kwoty zostały przelane na nasze konto. Serdeczne Bóg Zapłać, życzę Wam Bożego Błogosławieństwa.

 

 

 

 Banki żywności - aby zobaczyć adresy kliknij - tutaj 

 

Słowo do Polonii

 


 

 

 


 

Msze św. dla dzieci

Zapraszamy na Msze św. ze specjalnym kazaniem dla dzieci w każdą 2 niedzielę miesiąca.

 

Sakrament Pokuty

Sakrament Pokuty sprawowany jest 30 minut przed każdą Mszą Św.

w Weston Super Mare także w tygodniu

środa 18:30 - 19:00

czwartek 9:30 - 10:00

piątek 18:30 - 19:00 

 


 

Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie - studia on-line na żywo

  

Privacy Notice for the Local Polish Catholic Mission in Taunton

 

Poniżej zachęcamy do korzystania z usług sponsorów naszej Parafiady 2019. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom naszej Parafialnej uroczystości.

Niestety nie są to wszystkie reklamy - oczywiście ludzi dobrej woli, którzy wsparli naszą Polską, Parafialną imprezę jest znacznie więcej. Następne reklamy będą umieszczane na niniejszej stronie -gdy tylko otrzymamy wizytówki.